עבודה בגובה

בטיחות ארצית

עבודה בגובה והסיכונים

כדי לבצע תיקונים ושיפוצים בגובה בבניינים רבי קומות, עמודי חשמל ועבודות תשתית נוספות יש צורך באיש מקצוע המתמחה בתחום עבודה בגובה. עליו להגיע באמצעות סנפלינג או פיגום ייעודי אל מקום התיקון. מדובר בעבודה מורכבת הדורשת ריכוז מלא והכשרה מוקדמת נרחבת.

סוג העבודה הזה על כל מרכיביה צריך להתבצע רק במקרה שאין אפשרות לבצע את העבודה מן הקרקע כמו גם באישור של גורמי הבטיחות האחראיים. בכל שנה נפגעים בישראל עשרות עובדים אשר עובדים בגובה, מרבית התאונות נגרמות בגלל אי שמירה על כללי הבטיחות. מדובר על פציעות קשות ואף מקרי מוות.


הסיכונים הכרוכים בעבודה בגובה

איבוד שיווי משקל – על העובד לשמור על שיוויי המשקל בזמן העבודה, כל סטייה או תנועה חדה יכולה להגביר את הסיכוי לנפילה.

עיגון והתחברות שנעשים בצורה לא תקינה –
טרם העלייה לגובה, צריך לחבר את הרתמות בצורה נכונה ובטוחה. על הרתמות להיות מעוגנות למתקן אשר אחראי על העלאתו והורדתו של העובד. כל הציוד חייב להיבדק לפני העבודה ולהיות מאושר על ידי ממונה בטיחות.

החלקה על משטח ההחלקה – המשטח שעליו עומד העובד חייב להיות נקי ויציב. זאת כדי למנוע סכנה של החלקה.

מזג אוויר קיצוני – עבודה זו לא יכולה להתבצע בתנאי מזג אוויר קיצוניים. תאונות רבות במצבים של מזג אוויר קיצוני כמו גשם סוער או רוח חזקה נגרמות בגלל התעלמות מהנהלים מתוך שאננות, בטחון לא ריאלי וסדרי עדיפויות קלוקלים. חל איסור על אחראי הבטיחות לאשר עבודה בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

נפילת חפצים – אי שמירה על כללי הבטיחות יכולה לגרום לנפילת חפצים מגובה. מדובר בסכנת חיים לעובד ולאנשים בסביבתו.

בטיחות בעבודה בגובה ובכלל היא מעל הכל והיא מסייעת למנוע אובדן מיותר. 

עבודה בגובה

דרישות ודגשים לעבודה

העובד חייב להיות בגיל 18 ומעלה ובעל הסכמה ורישיון תקף לעבודה בגבהים שונים. לפני תחילת העבודה, ממונה בטיחות חייב לבדוק שהעובד כשיר לעבודה מבחינה פיזית ונפשית. לאחר מכן יש לבצע תדריך בטיחות מקיף ולבדוק את תקינות הציוד פעם נוספת.

במקרה של עבודות גלישה בבניין (סנפלינג) העובד חייב להיות תחת השגחתו הישירה של מנהל מקצועי המתמחה בעבודה שכזו בכל זמן העבודה.

לא תותר פעילות בגובה, אלא אם כן נמצא על הקרקע אדם שנמצא בקשר עין עם העובד.

העובד חייב להיות מצויד בציוד תקני, כאשר בשעות החשיכה חובה עליו להיות מצויד בפנס תקני, או בתאורה מספקת מן הקרקע או ממשטח העבודה.

עובד בגובה לא יכול להימצא מתחת לעובד אחר, אלא אם כן קיימת מחיצה אשר מסוגלת לספק הגנה מפני נפילת חפצים.


בטיחות ארצית, עבודה בטוחה בגובה

אנו בחברת בטיחות ארצית מספקים שירות מקצועי ואיכותי לעבודה בגובה. אנו מעניקים ללקוחותינו הדרכות מקיפות והשתלמויות בנושאי בטיחות בעבודה מסוג זה. נשמח לספק לכם הכוונה וסיוע במציאת עובדים מוסמכים לעבודה בגובה לכל סוגי הפרויקטים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה, נשמח לסייע לכם.

לפרטים על הדרכות בטיחות השאירו פרטים ונציגנו יצרו איתכם קשר בהקדם