בטיחות בעבודה

BTA

בטיחות בעבודה – אסור להתפשר

כאשר מדברים על בטיחות בעבודה בימינו, לא מדברים רק על אמצעי הבטיחות שננקטים בזמן העבודה. מדובר על תחום שלם הנקרא: מערך בטיחות בעבודה. הוא כולל בתוכו: הדרכות בטיחות, מניעת מפגעים ויצירת תרבות ארגונית המעודדת סביבת עבודה בטוחה. הסיבה העיקרית לכך היא  שחברות רבות שמות את בריאותם ובטיחותם של העובדים בראש סדר העדיפויות. אפשר לראות שישנה הכרה בכך שהעובדים הם חלק אינטגרלי וחשוב מהעסק. מתוך כך, צריך לבצע את כל הפעולות הדרושות כדי להבטיח את בריאותם.

סיבה נוספת לכך שישנה התפתחות בתחום מערך זה, היא הסיבה הכלכלית. כאשר נגרמת תאונה עבודה במפעל, מדובר על הוצאות כספיות משמעותית: טיפולים רפואיים, החלפת ציוד מכני יקר ערך, קנסות מהרשויות. כמו כן בעקבות התאונה, תצטרכו לשלם יותר לחברת הביטוח. לכן כדי להימנע מתשלומים מיותרים עדיף להקפיד על נהלי הבטיחות.

מהן חובותיו של המעביד ?

על פי החוק בישראל המעסיק חייב לדאוג לכך שסביבת העבודה לא תסכן את העובד, שלא יהיו מפגעים בטיחותיים בסביבת העבודה. בנוסף עליו לדאוג לתקינות הציוד ואספקת ציוד מגן מתאים ולדאוג לכך שנהלי הבטיחות יאכפו. 
ישנו מערך שלם של בעלי תפקיד שמונה כדי לוודא זאת ביניהם שני תפקידי מפתח. מנהל עבודה וממונה בטיחות


מינוי ממונה בטיחות

אחת מן הדרכים החשובות ביותר להבטיח את שלומו של העובד היא מינוי ממונה בטיחות על ידי המעסיק, עליו להיות בעל הכשרה מתאימה לתחום העיסוק. חשוב לציין, ממונה הבטיחות יהיה בעל גישה מלאה לכל אזור במקום העבודה ללא הגבלות.

בתפקיד זה ישנן אחריויות רבות. ביניהן, הכנת הוראות בטיחות לסוגי עבודה שונים והעברת המידע לעובדים, ביצוע  תדריכים למנהלי העבודה והעובדים. זאת במקביל לשמירת יישום הוראות הבטיחות בכל עת.
מעבר לכך, התפקיד כולל  חקירת תאונות עבודה. הממונה נדרש לחקור ולתעד את התאונות שקרו, להסיק מסקנות ולשפר את הנהלים כדי למנוע תאונות עתידות.

קיום בדיקות רפואיות תקופתיות לכלל העובדים

על פי החוק המעסיק צריך לבקש מהעובדים לבצע בדיקות רפואיות תקופתיות. זאת כדי להבטיח את שלומם וכשירותם לעבודה. סיבה נוספת לבדיקות היא שבאמצעותן ניתן לגלות על מחלות הקשורות בעבודה.

מהן חובותיו של העובד?

על העובד להתריע בפני המעסיק על מפגעים במקום העבודה, להשתמש בציוד המגן שניתן לו בצורה נכונה. העובד צריך להתייצב לבדיקות התקופתיות ולהדרכות הבטיחות כנדרש. אסור לו להתנהג בצורה שגורמת לסיכון, לדוגמה: שימוש במלגזה ללא רישיון מתאים וכדומה.

חברת BTA

בטיחות במקום העבודה הנה תחום מורכב, שלרוב מעלה תהיה ואי וודאות לגבי הנדרש מבחינת הנהלים והחוקים השונים. אנו בחברת BTA מספקים שירות מקיף לכל אורך הדרך: נשמח לספק לכם שירותי ייעוץ והכוונה, נתאים לכם את מומחה הבטיחות שמתאים לתחום העיסוק שלכם. כך תוכלו לדעת שמקום העבודה שלכם מתנהל בצורה בטוחה ועומד בדרישות החוק.

לפרטים נוספים השאירו פרטים ונציגנו יצרו איתכם קשר בהקדם